Zobacz nasz kanał na YouTube

Inka II... 

...czyli wyzwanie dla budowlanego laika

projekt_inka_ii_p2_max.jpg

autor:
nazwa/adres bloga: 
data utworzenia: 
2016-07-15   blog czytało: 15017   wpisów: 5   komentarzy: 6
 
budynek: 
wolnostojący, parterowy z poddaszem użytkowym bez piwnicy, garaż: 1-st. bok
technologia 
technologia murowana bloczki gazobetonowe
miejsce budowy: 
OSW
projekt:
 

LOGOWANIE

Login:
Hasło:
Statystyki mojdomdlaciebie.pl
Liczba blogów:
226
Liczba postów:
2031
Liczba komentarzy:
3085
Aktualnie zalogowanych:
0
 
tytuł: 04. Stan zero
16.09.2016, 23:32
 
Czas na aktualizacje bo budowa całkiem sprawnie poszła do przodu :) Na naszej działce widać juz spory postęp, 21 lipca zaczęliśmy kopanie pod ławy, dzis 29 sierpnia mamy zalane słupy i nadproża oraz prawie do końca wymurowany parter :) no to lecimy po kolei :)



Fundament czyli wykopy, bloczki, szalunki itp  Zaczęliśmy budowę :) Na pierwszy ogień mierzenie i przygotowania pod wykopy ław. Na zdjętym humusie wyznaczyliśmy sobie za pomocą desek ławy, czyli poziom naszego wykopy i prowadzenia ścian oraz stopy pod słupy i komin. Deski mieliśmy kupione wcześniej. Następnego dnia rozpoczeliśmy kopanie :) Robilismy to ręcznie, 4 osoby i ponad 28stopni upału ale dalismy radę :) Dzień później wykładanie wykopu folią (koszt ok 150zł chyba) plus wrzucenie zbrojenia i powiązanie tego :) Dzień trzeci to zalewanie ław i stóp. Weszło nam ok 15 kubików b15 za 189zł kubik czyli 2835zł . Coś już się dzieje i mamy zarysy inki :) Mówią że fundament zawsze wydaje się strasznie mały. U nas tez tak było :) po zalaniu wydawało się że budujemy trochę większy garaż a nie dom :)



Ściany i podmurówki pod kominy budowalismy z bloczków fundamentowych zalewowych, Dwie warstwy czyli ok 200szt za 4.20zl jeden. Łatwo policzyc, 840zl. Słupy robilismy na dwa sposoby, ten duzy szalowany, a na te dwa mniejsze uzylismy gotowych szalunków papierowych okrągłych o odpowienio duzej srednicy żeby kwadratowe zbrojenie weszło. Poszło odrobinke wiecej betonu ale czas zaoszczedzony bezcenny :) Tuba kosztowała 122zl za 3 m, kupilismy jedna i z niej zrobilismy dwa słupy. Na bloczki poszedł szalunek żeby ostatnią warstwą wszystko wyrównać. Miedzy deski wsadzilismy belki z 4 drutów głownych 12 tworzac wieniec na okolo budynku. Betonu na to poszło nam chyba 10 kubików b20 za 195zl czyli 1950zl i mamy zalane sciany :) Sporo tego drutu jednak tak zalecil KB i tak zrobilismy. Na sciany izolacja z takiego czarnego mazidła za 120zl chyba. 



 Kiedy to zrobilismy zamowilismy zasypke do fundamentu i koparke. Całoś wyniosła 4,5tys z tego co pamietam :) Całość pod wylewke wylozona folia oczywiscie. Na koniec wylewka, beton b25 rowniez chyba 10 kubikow, wsumie 2100zl.




W ten sposób mamy stan zero naszej inki :)


Potem przyjechał hds z bloczkami BK na sciany nosne, jednak o tym w nastepnym wpisie :)


DSC_0254.JPG


DSC_0240.JPG


DSC_0298.JPG



DSC_0307.JPG


DSC_0338.JPG



KOMENTARZE
Grzegorz
05.10.2016, 19:09
Tytuł:  aktualizacja :)

Witam, może jakaś mała aktualizacja się znajdzie na blogu, bo pewnie ściany i strop już stoi :)
09.10.2016, 15:23
Tytuł:  postepy

Witam
fajnie że ktoś czyta bloga, zapraszam do komentowania :) będzie niebawem aktualizacja z fotkami. wiadomo, czasu mało na pisanie ale nadrobie to w tygodniu. konczymy strop robic, za dwa tyg planujemy lanie
tytuł: 03. Szybkie info o postępach :)
07.08.2016, 16:47
 

Krótkie info z postępów :)


Długo nie pisałem, powód ?? oczywiście brak czasu przez budowę (i swoją pracę ale to pomijam ) :) Dzieję się bardzo dużo i wydaje mi się całkiem szybko idzie. Jutro lejemy wylewkę i świętujemy stan zero naszej inki :) Na środe mamy zamówione pustaki i końcem tygodnia zaczynamy wznosić mury :) Szczegóły i koszta etapu na którym jesteśmy opisze niebawem :) 


 
 
tytuł: 02. Ruszamy z budową właściwą :) Humus, geodeta, drut i deski...
15.07.2016, 19:03
 

Po przygotowaniu naszego "pola walki" czas zacząć działania stricte pod kątem budowania :)


Rozpoczęliśmy zakupy. Na działkę przyjechały druty w ilość takiej jak napisane jest w wykazie w projekcie. Wyszło tego 1,5t z minimalnym hakiem. Cena 4.7tys z transportem i rozladunkiem. Pierwsza nasza koncepcja odnośnie fundamentu (a konkretnie ścian) przewidywała lanie ścian w deskowaniu. Potem pojawił się lepszy pomysł (o tym później) ale drewno kupiliśmy. Tak czy siak się przyda wiec niech jest. Za 3 kubiki desek szalunkowych i 45m łatek daliśmy 1.6tys. Trochę przenoszenia było, we dwie osoby chwile zeszło ale daliśmy rade :)


Humus. Pan koparkowy przyjechał, zdarł humus (ok20cm), zostawił kupę ziemi na boku i pojechał. Zabrał nam 300zl :P Nie ma nad czym się dalej rozwodzić :)


Geodeta i wyznaczanie domu na działce. W zeszły weekend na działkę zawitał Pan Geodeta. Mnie nie było, praca. Obecny był szef naszej ekipy czyli Tata :) Trochę im to zajęło ale jak ja popołudniu przyjechałem to deski juz stały powbijane i mamy wyznaczony obrys i wysokość fundamentu naszej inki :) Już to przypomina plac budowy :) Koszt czasu i pracy Pana to 600zl


W miedzy czasie Tata zrobił maszynke do giecia strzemion. Zwiazaliśmy sobie zbrojenia ławy i kratownice pod słupy. Praca przyjemna i lekka, w sam raz na fajna pogodę i piwko pod ręką :) Potrzebujemy jeszcze dwóch kratownic pod kominy i zbrojenie pionowe do słupów. 


Na dzień dzisiejszy mamy tyle, KB wraca z urlopu jutro i w poniedzialek musimy jechać na działke dogadać szczegóły. Planowo w czwartek kopiemy fundamenty a w piatek zalewamy ławy :) Trzymajcie kciuki za pogodę, po wszystkim pochwalę się jak wyszło i w końcu jakieś fotki wlecą :)

KOMENTARZE
Gość
22.08.2016, 19:52
Tytuł:  Ewela

ciesze się ze ktos zalozył tego bloka z niecierpliwościa czekam na dalszy opis kosztów budowy pozdrawiam:}
24.08.2016, 19:50
Tytuł:  inka

witam
fajnie że ktos czyta mojego bloga :) dzis laliśmy nadproża na parterze. Wszystko opisze jak znajde chwile czasu. Finansowo na tą chwilę moge tylko napisać że stan zero czyli do pierwszej wylewki wyszło nam mniej wiecej 17tys. Robota tylko i wyłącznie własna, wiadomo poza zasypywaniem fundamentu :) wiecej info i jakies fotki niebawem
ewela
26.08.2016, 21:02
Tytuł:  :)

czekam z niecierpliwością ja na razie czekam juz 9 miesiecy az mi geodeta łaskawie działkę podziałkuje bo niestety ale ci nasi urzednicy wszyscy sie uwzieli i urlopy maja w tym czasie co ja cos od nich potrzebuje nasza biurokracja:(
tytuł: 01. Papierologia, przygotowanie działki, pierwsze koszta...
15.07.2016, 18:26
 

No to startujemy...


Pierwsze większe koszta juz za nami. My mieliśmy to szczęście że działkę dostaliśmy od rodziców którzy wzięli na siebie wszystkie koszta jej przepisania, podzialu itp. Wiem że nie były to małe koszta ale to pominiemy, skupię się na kosztach i działaniach gdy już jesteśmy właścicielami.


Więc po kolei:


Papierologia - zaczęliśmy wszystko załatwiać początkiem stycznia 2016, pozwolenie uzyskaliśmy końcem czerwca 2016. Wszystkie sprawy papierów (prąd, woda, zjazd z drogi, adaptacja projektu, mapki) zleciliśmy architektowi. Nas nie interesowało nic, tylko oczekiwanie na pozwolenie, w miedzy czasie spotkania z architektem i różne ustalenia typu zmiany w projekcie, posadownienie itp. Wszystko to zakończyło się pozwoleniem na budowe i wydaniem 4tys zł. Nasz architekt pełni dla nas również funkcje kierownika budowy. Kosztować nas to będzie dodatkowe 3 tys rozliczne po sso. 


Przygotowanie działki - w czasie kręcenia się machiny urzędowej a nawet troche wcześniej zaczęliśmy pierwsze roboty na działce.


Pierwszym krokiem było ogrodzenie terenu i zrobienie bramy wjazdowej. Nasza działka ma 12 arów. Nie będe rozpisywał poszczególnych elementów co za ile bo szczerze nie pamiętam dokladnie. Bramę i fortkę zrobił nam Tata, i powiem szczerze nie wygląda ani odrobinki gorzej niz te które mozna zakupic w marketach budowlancy. Ogrodzenie składa się z słupków i siatki, bez murków na dole. Ten etap kosztował nas 3 tyś.


Później wykop koparką pod utwardzony wjazd . Do zasypania wjazdu użyliśmy gruzu i szlaki. Ziemie z wykopu rozłozyliśmy na bok działki podnosząc lekko teren. Trochę to było grząskie dlatego dosypalismy potem klinca na wierzch i dobrze ubili. Narazie wjazd sie sprawdza. Kosztów dokladnie nie pamietam już, powiedzmy wszystko wyszlo ok 2 tys.


Trzecim etapem było zbudowanie domku gospodarczego na narzedzia itp.  W domku oczywiście jest oddzielona "toaleta" W środku sprzęt, stare krzesła żeby było gdzie usiąść itp. Domek kosztował nas ok 1 tys. 


Daje to na okrągło mniej wiecej10tys zł. Mamy pozwolenie, i teren przygotowany na rozpoczęcie budowy. Czas więc działać :)

 
 
tytuł: Dzień Dobry, słowem wstępu :)
15.07.2016, 16:48
 

Witam :)


Z racji braku dostępnego na necie bloga odnośnie budowy inki 2 postanowilem dzielic sie z przyszłymi budowlańcami tego domku swoimi osiągnięciami. Postaram się rzeczowo i realnie opisywać poniesione koszty, gdyż jest to podejrzewam główna kwestia interesująca przyszłych budujących ale także sposób w jaki bedziemy budować, co skłoniło nas do poszczególnych rozwiązań itp itd. Zobaczymy na ile czas pozwoli zająć się blogiem, od siebie obiecuje ze starania będą :) Budowlańcem nie jestem, jeszcze 2 mieś temu nie mialem o tym bladego pojecia, Od jakiegoś czasu bardzo duzo czytam, sporo wiedzy (na razie w teorii) przyswoilem. Jeżeli na tym blogu pojawią sie błedy w nazewnictwie, blędy retoryczne czy jakies nie do konca zrozumiale skroty myslowe czy bardzo głupie propozycje i pomysły to przepraszam, pierwszy raz buduje dom, mam kogoś kto nade mną czuwa :) na szczęście :)


Wybraliśmy ten projekt po dość długim studiowaniu internetu i dostępnych gotowych rozwiazań. Zarys przyszlego domku mieliśmy, uzytkowe poddasze, otwarta kuchnia, pokoj na dole, garaz w bryle, kotlownia na węgiel i zeby dom był rozsadnych rozmiarow. Do tego stosunkowa prostota budowy, bez wykuszy, balkonów, jakółek i prosty dwuspadowy dach. W ten sposób już na starcie chcielismy ograniczyć koszta. Jesteśmy na razie z żoną we dwoje (tu się pochwalę, nowy rok przywitamy już w powiększonym składzie :) ) a docelowo nasza ma rodzinka ma liczyć 4 osoby (tiaaa, plany planami, a życie życiem :P ) wiec domek bedzie wystarczajacy.


Jak będziemy budować... ? Mam nadzieje wydajnie, szybko i bez problemowo :P Szczegóły... Metoda gospodarcza, Tata zdolny, ja sporo mniej ale chetny i zdeterminowany :) Ile się bedzie dało własnymi ręcoma, gdzie sie obawiamy, poprosimy speców o pomoc oferując w zamian papierki z królami. Byle tylko za duzo ich nie chcieli :P Fundament na stopie, do góry sciany fundamentowe bloczkami zalewowymi. Na sciany budynku wybralismy technologie z betonu komórkowego na cienką spoinę plus ocieplenie. Dlaczego ? szybkość budowy bo duże elementy, brak zabawy z betoniarką przy wznoszeniu scian, łatwiej ciąć, potem kłaść kable itp. Koszta może troche wieksze niż tradycyjnie szary pustak i zaprawa ale wygoda i czas nie do przecenienia. Strop jak projekcie, terriva. Dach kryty blachodachówką. Tyle chyba wystarczy zeby miec zarys jak i co :)


Czas kończyć ten wstęp będący jednocześnie powitaniem i cicha prośbą o chociaż myślowe wsparcie :) Zachecam również do komentowania i wyrażania swoich racji i pomysłów. Za konstruktywną krytykę tez się nie obrażam :)


Dziekuję za uwage (???) :P



PS. Za błedy ortograficzne czy literówki też z góry wielkie przepraszam, pisze szybko żeby myśli nie potracic wiec to się bedzie nagminnie zdarzało a nie chcę mi się potem calego tekstu poprawiać (tak lenistwo to moja ogromna wada, i ja buduje dom ?? :P ) 


 PS 2. Za nieskładność  wpisów również :)

KOMENTARZE
kalina
01.08.2016, 12:35
Tytuł:  dobry blog

Podoba mi się Twój blog, dużo można się dowiedzieć, ja ostatnio potrzebowałam wynając rusztowanie i zdecydowałam się na slv-group.eu
Załóż bloga | Zaloguj się | Strona główna | BLOGI | Projekty domów | Pomoc | Regulamin | Polityka cookies | Kontakt
Sprzedaż projektów domów - Dom Dla Ciebie
Copyrights 2008-2009 © Archeco Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
X

Serwis ishanmax.mojdomdlaciebie.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez ishanmax.mojdomdlaciebie.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ